Етапи Регламент Участници Справка 2012 (excel) Справка 2012 (pdf) Гласуване Заявка за акредитация Акредитирани медии
Спортисти №1 на България от 1958 досега Треньори №1 на България от 1984 досега Спортист на годината за 2011 г. Спортист на годината за 2010 г. Спортист на годината за 2009 г. Спортист на годината за 2008 г. Спортист на годината за 2007 г. Спортист на годината за 2006 г. Спортист на годината за 2005 г. Спортист на годината за 2004 г. Спортист на годината за 2003 г.
Награждаване 2012 година Награждаване 2011 година Награждаване 2010 година Награждаване 2009 година Награждаване 2008 година Награждаване 2007 година Награждаване 2006 година Награждаване 2003 година Награждаване 2002 година Награждаване 2001 година Награждаване 2000 година Награждаване 1999 година

1958 г. - Ваня Войнова - баскетбол >>>

1959 г. - Лютфи Ахмедов - борба (свободен и класически стил) >>>

1960 г. - Димитър Добрев - борба (класически стил) >>>

1961 г. - Димитър Хлебаров - лека атлетика (овчарски скок) >>>

1962 г. - Еньо Вълчев - борба (свободен стил) >>>

1963 г. - Продан Гарджев - борба (свободен стил) >>>

1964 г. - Боян Радев - борба (класически стил) >>>

1965 г. - Георги Аспарухов - футбол >>>

1966 г. - Продан Гарджев - борба (свободен стил) >>>

1967 г. - Боян Радев - борба (класически стил) >>>

1968 г. - Боян Радев - борба (класически стил) >>>

1969 г. - Михаил Желев - лека атлетка >>>

1970 г. - Петър Киров - борба (класически стил) >>>

1971 г. - Петър Киров - борба (класически стил) >>>

1972 г. - Йордан Биков - вдигане на тежести >>>

1973 г. - Неделчо Колев - вдигане на тежести >>>

1974 г. - Лиляна Томова - лека атлетика >>>

1975 г. - Валентин Христов - вдигане на тежести >>>

1976 г. - Иванка Христова - лека атлетика (гюле) >>>

1977 г. - Тотка Петрова - лека атлетика >>>

1978 г. - Здравка Йорданова, Светла Оцетова - гребане >>>

1979 г. - Александър Томов - борба (класически стил) >>>

1980 г. - Любомир Любенов - кану-каяк >>>

1981 г. - Янко Русев - вдигане на тежести >>>

1982 г. - Благой Благоев - вдигане на тежести >>>

1983 г. - Васил Етрополски - фехтовка >>>

1984 г. - Людмила Андонова - лека атлетика (висок скок) >>>

1985 г. - Стефка Костадинова - лека атлетика (висок скок) >>>

1986 г. - Йорданка Донкова - лека атлетика >>>

1986 г. - Асен Златев - вдигане на тежести >>>

1987 г. - Стефка Костадинова - лека атлетика (висок скок) >>>

1987 г. - Христо Марков - лека атлетика (троен скок) >>>

1988 г. - Таня Богомилова - плуване >>>

1988 г. - Христо Марков - лека атлетика (троен скок) >>>

1989 г. - Весела Лечева - спортна стрелба >>>

1989 г. - Валентин Йорданов - борба (свободен стил) >>>

1990 г. - Стефан Ботев - вдигане на тежести >>>

1991 г. - Серафим Тодоров - бокс >>>

1992 г. - Николай Бухалов - кану-каяк >>>

1993 г. - Серафим Тодоров - бокс >>>

1994 г. - Христо Стоичков - футбол >>>

1995 г. - Стефка Костадинова - лека атлетика (висок скок) >>>

1996 г. - Стефка Костадинова - лека атлетика (висок скок) >>>

1997 г. - Йото Йотов - вдигане на тежести >>>

1998 г. - Екатерина Дафовска - биатлон >>>

1999 г. - Гълъбин Боевски - вдигане на тежести >>>

2000 г. - Тереза Маринова - лека атлетика (троен скок) >>>

2001 г. - Йордан Йовчев - спортна гимнастика >>>

2002 г. - Румяна Нейкова - гребане >>>

2003 г. - Йордан Йовчев - спортна гимнастика >>>

2004 г. - Мария Гроздева - спортна стрелба >>>

2005 г. - Веселин Топалов - шахмат >>>

2006 г. - Албена Денкова и Максим Ставийски - фигурно пързаляне >>>

2007 г. - Станка Златева - борба >>>

2008 г. - Румяна Нейкова - гребане >>>

2009 г. - Детелин Далаклиев - бокс >>>

2010г. - Станка Златева - борба >>>

Facebook БНТ Дарик Гонг Труд